BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı dökülerek ilave edilir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Pamukta kırmızı örümcek: Tarla kenarı ve içinde yapılan kontrollerde Akdeniz bölgesinde 5 birey/yaprak, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde 10 birey/yaprak yoğunluğuna ulaşıldığında kaplama ilaçlama yapılır.
Bağda kırmızı örümcek: Yapılan sayımlarda 5-8 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.

Elmada kırmızı örümcek: Mayıs ayından itibaren 100 yaprakta yapılan sayımlarda 8-10 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.
Patlıcanda kırmızı örümcek: Rastgele seçilen bölgelerde bitkinin alt ve orta yapraklarında dekar başına 10 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına en az 5 canlı birey bulunduğunda ilaçlama yapılır.

UYGULAMA ŞEKLİ:
Her türlü püskürtücü ile havadan ve yerden uygulanabilir. Tarla pülverizatörleri ile ilaçlama yapılırken yaprak altlarının da ilaçlanabilmesi için sıra arası memelerin takılması ve kaplama ilaçlama yapılması tavsiye edilir. Meyve ağaçlarında genellikle çiçek taç yapraklarının tamamen dökülmesinden sonra 1. İlaçlama yapılmalı, yoğunluk olduğu taktirde tekrarlanmalıdır.
Erginlerde etkisi düşük olduğundan ergin popülasyonu çoğalmadan ilaçlamaya başlanmalıdır. Eğer ergin popülasyonu fazla ise erginlere etkili bir kontakt akarisit ile karıştırılarak uygulanması tavsiye edilir.
Kırmızı örümceklerin direnç kazanmalarını önlemek için ARROGANT 50 EC ile yılda iki defadan fazla ilaçlama yapmayınız. Klasik akarlara direnç kazanmış akarlara da etkilidir. Yağmur ile yıkanmaya dayanıklıdır. Etkisi 50-60 gün sürer. Kırmızı örümceklerin larva ve nimfleri ilaçla temas ettiklerinde veya ilaçlanmış bitki yapraklarına dokunduklarında ölürler. Eğer Arrogant 50 EC doğrudan yumurtaların üzerine püskürtülürse yumurtalar açılmaz. İlaçlanmış yaprağa bırakılan yumurtalar da açılmaz. Eğer erginler ilaçla temas etmişlerse, bıraktıkları yumurtalar açılmaz.

ARROGANT 50 EC®
TENUES 240 SC®